FK Uhlířské Janovice Odebírat novinky přes RSS RSS Feed

Oslavy 100letého výročí FK Uhlířské Janovice (foto)

Neděle 24.07.2022 14:34 -- Autor: Lukáš

IMG-20220705-WA0003Uhl. Janovice – Janovičtí fotbalisté se konečně dočkali odkládaných oslav z loňského roku, které byly narušeny covidovými opatřeními. Po dlouhém plánování a přípravách je v sobotu 25. června v 10:00 hodin slavnostně zahájil předseda klubu Josef Hrabánek. I přes nevlídné počasí provázející celé dopoledne a část odpoledne se hráči zhostili přátelských utkání na jedničku. Na hřišti se postupně vystřídaly janovické týmy mladší a starší přípravky, týmy žáků, A, B, děvčat i Gardy. Dále pak fotbalisté Klubu fotbal Hlízov z. s., SK Sparta Kutná Hora a FK Čáslav. Nejzajímavější částí byla pro fotbalové nadšence bezesporu účast legend složená z bývalých hráčů známých fotbalových klubů například Václava Němečka (Sparta Praha) a Tomáše Frejlacha (Slavia Praha), doplněné bývalými hráči Hradce Králové a také Markéty Ringelové, záložnice klubu Sparta Praha. Utkání řídila Lucie Ratajová, prvoligová rozhodčí. Fotbalové mezičasy vyplnila freestyle fotbalová exhibice v podání Lukáše Förstera a Dominika Marka či sportovně-taneční vystoupení aerobiku pod vedením Ivy Michalové.20220625_154233

Kromě fotbalových utkání se návštěvníci mohli těšit z pestré nabídky pohoštění, tomboly, tvořivého koutku pro děti, zábavných her, malování na obličej a v neposlední řadě z projekce a expozice starých fotografií (výstava fotografií bude po celý měsíc červenec probíhat také v KIC v Pečírkově ulici v Uhlířských Janovicích). K výročí klubu byla slavnostně vydána i Brožura obsahující nespočet fotografií z doby minulé, zápisů z kronik, informací a výsledkových tabulek. Nutno podotknout, že tato Brožura je stále k dostání u vedení klubu.

V průběhu oslav se na pozvání Dominika Marka, hráče A-mužstva, na hrací ploše objevila i známá moderátorka Lucie Borhyová. Ta za nadaci Lucky Be převzala poukaz na finanční dar pro pomoc dětem na neonatologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce, který finančně zastřešil Dominik Marek, čímž inspiroval další hráče A-týmu, kteří se tak společně rozhodli nadaci Lucky Be finančně podporovat pravidelnými příspěvky i nadále.

Bylo nám potěšením na hřišti přivítat tolik příznivců fotbalu, bylo jich opravdu nespočet a dle jejich výrazů věříme, že se báječně bavili, což je pro nás největší odměnou. Ohromné DÍKY patří nejen jim, ale i každému, který se na pořádání oslav jakýmkoli způsobem podílel, zejména pak našim sponzorům klubu, bez nichž by vše bylo o poznání těžší.

legendy-100let-1

 

Sobotou jsme tak učinili pomyslné vykročení do další „stovky“. Doufáme, že nám vydatný déšť při oslavách naznačil, že bude šťastný.

 

Odehraná utkání:

 

  • Ml. a st. přípravky FKUJ – ml. a st. přípravky Kutná Hora
  • Žáci UJ – žáci Čáslav 6:6
  • St. garda UJ – Ženy UJ 1:1
  • Garda UJ – Výběr legend 2:4
  • UJ A+B – Hlízov 1:3

 

Fotogalerie:

 

 

 


Přidejte komentář

Složte puzzle podle obrázku vpravo nahořeWordPress CAPTCHA