FK Uhlířské Janovice Odebírat novinky přes RSS RSS Feed

Žáci FK Uhlířské Janovice korunovali výtečnou sezonu v krajském přeboru i na turnaji (+foto)

Čtvrtek 27.06.2013 8:28 -- Autor: Lukáš

DSCF3804Teplýšovice – Po úspěšné nováčkovské sezóně v krajském přeboru se starší žáci FK Uhlířské Janovice zúčastnili turnaje v Teplýšovicích. A jen potvrdili, že forma jim vydržela, potřetí v řadě vystoupali na nejvyšší stupeň.

Za účasti týmů TJ Sokol Teplýšovice, TJ Hradiště, TJ Jiskra Zruč n. S., TJ Sokol Jankov, Sokol Kolovraty, FC Graffin Vlašim a FK Uhlířské Janovice  se hrálo na polovině hřiště systémem tzv. každý s každým při hrací době 2 x 12 min a počtu hráčů 6 plus 1. Uhlíři točili dva týmy, tzv. starší a mladší. Všichni si vedli na výbornou, turnaj si užili a po pěti vítězstvích a jedné remíze si převzali ceny za konečné první místo. To vše za sympatické fanouškovské podpory přihlížejících marodů Benešové a Vokřála a také fanoušků z řad rodinných příslušníků hráčů.

Výsledky uhlířů: U. Janovice – TJ Hradiště 2:2 (Barták 2), U. Janovice – Zruč n. S 4:1 ( Bartoš 2, Bílek, Štika), U. Janovice – TJ Sokol Jankov 5:0 (Záruba 2, Bartoš, T. Kopp, Hrabánek), U. Janovice – Kolovraty 4:1 (Bartoš 2, Novotný, Štika – přes celé hřiště z pozice gólmana), U. Janovice – FK Graffin Vlašim 3:0 (Bartoš 2, Záruba), U. Janovice – TJ Sokol Teplýšovice 6:0 (Záruba 2, Novotný 2, Bílek, Brunclík).

 

Konečné pořadí:
1. FK Uhlířské Janovice 16 bodů 24:4
2. TJ Hradiště 11 bodů 21:7
3. TJ Sokol Jankov 10 bodů 7:9
4. TJ Sokol Teplýšovice 9 bodů 8:14
5. Sokol Kolovraty 9 bodů 10:10
6. TJ Jiskra Zruč n. S. 3 body 5:22
7. FCC Graffin Vlašim 3 body 4:13
(při shodném počtu bodů rozhodoval vzájemný zápas)

U. Janovice: Štika (Záruba) – Záruba (Štika), Novotný, Barták, Vinický, Bartoš, Sojka, T. Kopp, J. Kopp, Hrabánek, Vondráček, Bílek, Brunclík. Trenéři Antonín Novotný, Antonín Sojka.

Turnaj byl rozlučkovým pro část kádru (odchod do dorostenecké kategorie – Dan Záruba, Marek Štika, Míra Sojka, Jan Vinický, Michal Zábraha, Matyáš Novotný, David Bartoš, Ivoš Barták) a pro trenérské duo Novotný – Sojka. „Velká spokojenost,“ usmíval se při předání cen Antonín Novotný. „Kluci se i dnešním vítězstvím v turnaji rozloučili s krajským přeborem, je to nádhera,“ skoro se rozplýval blahem.

Z pohledu budoucnosti mu velkou radost udělala i tzv. mladší sestava. „Kluci jsou výborní, hrají skvěle, vůbec jsme se nebáli je pustit na hřiště. Doufám, že jim to takto půjde v mistrácích i v nové sezóně,“ chválil Antonín Novotný své ex svěřence. „Mé rozhodnutí  je neměnné, jdu trénovat přípravku. Šimon, mladší syn, se ne mne již těší,“ potvrdil svůj trenérský konec u starších žáků. „Nádhera, nádhera, nádhera. Je to skvělé. I když se klukům někdy nedařilo, tak se semkli, šli za vítězstvím, které jsme občas i ubojovali. Klukům opravdu patří velký dík. Žádného jednotlivce nad ostatní vyzvedávat nebudu, všichni kluci jsou skvělí,“ shrnul Antonín Novotný průběh nováčkovské, přesto stříbrné sezóny v krajském přeboru.

„Sezóna byla pro nás obrovsky úspěšná, ani ve snu jsme to nečekali,“ navázal na svého kolegu Antonín Sojka. „Z vyšší soutěže jsme měli trochu strach, k čemuž nás opravňovali i výsledky v přípravných zápasech. Kluci ale postupně vyspěli, měli jsme jasnou osu týmu,“ dodal. Ona osa byla vhodně doplněna. „Kluci ročníku 1999 si letos soutěž vyzkoušeli, teď budou muset hrát prim. Nový trenér Eduard Čermák si náhradu snad sežene, ale bude to mít těžké. Vzhledem k tomu, že se nám dařilo, nemáme dobrou pověst, některé kluby nám asi závidí, úspěch se neodpouští,“ povzdechl Antonín Sojka.

Na který duel rád vzpomíná? „Nejpovedenější zápas byl asi doma s jasným lídrem skupiny, Sedlčany, které jsme dokázali 2:0 porazit. V tomto utkání  kluci odvedli své maximum, splnili, co jsme od nich očekávali, což se vždy nedařilo.“ A naopak, který zápas přidal další vrásky na čele Antonína Sojky. „Těch bylo více. V Mnichově Hradišti, kde jsme neproměnili šance a nakonec prohráli, v Řičanech, kde jsme se po remíze cítili trochu ukřivdění. Ale nejhorší zápas byl v Příbrami, kde jsme měli na to vyhrát, ale nakonec se to nepovedlo. Tam to bylo, abych tak decentně řekl, dopředu nalajnované,“ vzpomenul Antonín Sojka.

Kdyby měl Antonín Sojka určit nej… hráče v dresu uhlířů, kdo by to byl? „Vyjmenoval bych 4 hráče, mezi nima se již pro mne těžko určuje pořadí. Jednalo se o osu mužstva – Dan Záruba v bráně, stoper Ivoš Barták, v záloze Matyáš Novotný a v útoku David Bartoš. Na podzim předváděl výborné výkony i Marek Štika.“ Právě posledně jmenovaný golman po podzimu odešel do Vyšehradu. „Změny na postu golmana jsme se nebáli, Dan Záruba je také výborný golman. Na jeho postu přdstopera nastupoval Michal Zábraha a i když začátky pro něj nebyly jednoduché, odehrál to dobře, nechalo se na něj spolehnout,“ nešetřil chválou Antonín Sojka.

Uhlíři se mohou spolehnout na vlastní odchovance, ale vzhledem k náročnosti soutěže se nebrání ani posilám z okolí. „Spolupráce s ostatními oddíly vázne,“ povzdechl Antonín Sojka. „Nyní výborně funguje se Sázavou, i když v minulosti tomu taky tak nebylo. Kluky jsme zapracovali do svých týmů, myslím i do mladších žáků, rádi k nám jezdili, myslím, že byli spokojeni, i fotbalově se tady můžou zlepšit, s ohledem na krajskou soutěž,“ dodal Antonín Sojka.

Pod úspěch uhlířů se nepodepsali jen trenéři. „Chtěl bych poděkovat mnoha lidem – Jardovi Vyhnánkovi, který plnil roli asistenta rozhodčího, což nikdo nechtěl, Jirkovi Vokřálovi, který nám psal zápisy, Romanovi Štikovi, který kluky podporoval po finanční stránce, Zitě Bartošové, která nám pomáhala. Stejně tak manželé Koppovi, Zdeněk Pikal, a další, nerad bych na někoho zapomněl.  Když jsme něco potřebovali, stačilo zavolat. A také jsme měli podporu klubového výboru.“

Podobně jako pro Antonína Novotného se jednalo o derniéru na trenérské lavičce starších žáků i pro Antonína Sojku. „Vzhledem k pracovnímuzaneprázdění opravdu končím, nemám na to čas,“ potvrdil své rozhodnutí. Ne vše přinášelo Antonínu Sojkovi radost. „Mrzí mne, že skončil Jiří Petrásek. Osobně mne to mrzí, v přípravě byl, je to talentovaný hráč. Udajně ho fotbal přestal bavit, což respektuji, je to jeho rozhodnutí.“ Antonín Sojka podrobil kritice i tzv. bafuňáře. „Vadí mi přístup fotbalových funkcionářů, kteří pro mládež a propagaci dělají málo. Když jsme vyhráli I. A třídu, nikdo nepřijel, nikdo nám nepředal nějakou cenu, byť maličkost, pro děti, výsledky na internetových stránkách jsou pozdě, kolikrát později, než vyjdou v novinách. Nebojím se říct, že to je ostuda. Hlavně že jsou dávány finanční disciplinární tresty, údajně i proto, že jde o vyšší soutěž. Např. v Říčanech za kritiku rozhodčího, který utkání nezvládl, jsme dostali pokutu dva tisíce korun.“

A slovo Antonína Sojky závěrem? „Byli jsme rádi, že se nám dařilo, že na nás chodili diváci, že jsme měli podporu klubu, neb se jedná o finančně nákladnou soutěž. Všem děkujeme.“

 

Autor: Ladislav Brandejský

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/zaci-fk-uhlirske-janovice-korunovali-vytecnou-sezonu-v-krajskem-preboru-i-na-turnaji.html

 

Další z turnaje a rozlučky:

Zdroj fotogalerie: http://www.sokoliciteplysovice.banda.cz/galerie/1372007718/letni-sokolik-cup-2013/

Další foto: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/zaci-fk-uhlirske-janovice-korunovali-vytecnou-sezonu-v-krajskem-preboru-i-na-turnaji.html

 

STATISTIKY ST. A ML. ŽÁKŮ 2012/2013: http://www.fkuhlirskejanovice.cz/2013/06/zaci/statistiky-starsich-a-mladsich-zaku-sezona-20122013

 

 


Přidejte komentář

Složte puzzle podle obrázku vpravo nahořeWordPress CAPTCHA