FK Uhlířské Janovice Odebírat novinky přes RSS RSS Feed

Uhlíře zdobila bojovnost

Sobota 15.03.2008 15:11 -- Autor: Pavel

Mladá Boleslav – Fotbalisté FK Uhlířské Janovice se z jarní premiéry vrací se všemi body! Dokázali zvítězit na hřišti Čechie Čejetice, když v průběhu druhého poločasu vedli už 2:4.

Čejetice – Uhlířské Janovice 3:4 (2:2)

V domácích týmu nastoupila řada borců s ligovými zkušenostmi. I když staršími, ale s výbornou kopací technikou. A tu využili už po pěti minutách z trestného kopu. „Po zbytečném faulu Tomáše Wolfa,“ podotkl asistent trenéra FK Uhlířské Janovice Antonín Kapek. Ve 14. min. domácí měli další šanci z trestného kopu, z které tentokrát neuspěli. „Ale jen díky skvělému zákroku brankáře Vernera,“ komentoval další nebezpečnou situaci asistent trenéra. Ve 22. min. průnik Stoupy domácí zastavili jen pomocí faulu a Veliký pokutový kop proměnil – 1:1. Jenže radost hostům vydržela jen dvě minuty. „Opět po našem dalším zbytečném faulu před velkým vápnem kopali domácí další trestný kop, z kterého dokázali podruhé skórovat,“ kroutil hlavou Antonín Kapek a dodal: „Na této brance se trochu podepsal i brankář, který si stoupnul špatně za zeď a na míč nedosáhl.“ Ve 38. min. po centru L. Bohatce Jícha hlavičkoval sice hezky, ale nepřesně. Ke konci prvního poločasu začali tempo hry více diktovat hosté a jejich snažení vyústil ve vyrovnávací branku Velikého po skrumáži před bránou – 2:2.

Vedení na svou stranu hosté strhli hned po přestávce: Po úniku M. Svobody skóroval Jícha – 2:3. V 51. min. mohlo být na janovické lavičce ještě veseleji, ale Veliký netrefil z úrovně penalty prázdnou bránu. V 60. min. nováček v dresu Uhlířských Janovic Musil parádně vysunul Wolfa, který své sólo zakončil gólem – 2:4. Kontaktní branku Čejetice zaznamenaly dvacet minut před koncem z pokutového kopu. V 80. min. uhlíře mohl uklidnit Vedral, ale místo přesného zakončení volil tvrdou ránu, která k úspěchu nevedla.

„Dokud měli domácí sílu, těžili ze zkušenosti bývalých ligových hráčů,“ shrnul zápas Antonín Kapek a pokračoval v hodnocení: „Postupem času jsme ale získávali půdu pod nohama a ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Snad kromě posledních pěti minut. Hra z naší strany ještě nebyla optimálně, ale za nesmírnou bojovnost si hráči vítězství zasloužili.“

Za týden se Uhlířské Janovice představí opět venku, tentokrát v Brandýse nad Labem. „Rozhodně bychom chtěli bodovat i tam, alespoň remizovat. To je náš takový sen,“ naznačoval Antonín Kapek.

Branky U. Janovic: 22. pok. kop, 45. Veliký, 48. Jícha, 60. Wolf. Rozhodčí: Benák – Šmejkal, Hron. U. Janovice: Verner – Uher, L. Bohatec, Musil, Strnad – M. Svoboda (90. P. Kulhánek), Veliký, Vedral, Wolf – Jícha, Stoupa (71. T. Kulhánek). Trenér Josef Bohatec.


Přidejte komentář

Složte puzzle podle obrázku vpravo nahořeWordPress CAPTCHA